MEGA LOCK FIX 4

Part No. MFX4

NAJNOWSZEJ GENERACJI KLEJ ANAEROBOWY DO PNEUMATYKI I HYDRAULIKI

Kleje anaerobowe MEGA LOCK FIX są to jednoskładnikowe płynne tworzywa sztuczne, które po odcięciu dopływu tlenu i w kontakcie z metalem utwardzają się trwale w wytrzymałą mechanicznie i odporną cieplnie masę. Płynne tworzywo anaerobowe przyczepia się do chropowatości powierzchni zewnętrznej łączonych elementów. Powstaje w ten sposób kształtowe połączenie odporne na uderzenia i wibracje, chroniące przed wodą, olejem, paliwami płynnymi, gazami, jak też innymi substancjami chemicznymi. Kleje MEGA LOCK FIX, zwane też "płynnym elementem konstrukcyjnym" są najnowocześniejszym sposobem na pewne uszczelnienie, zamocowanie lub zabezpieczenie metalowych części maszyn i podzespołów. Sprawdzają się jednakowo skutecznie w procesach produkcyjnych jak i w pracach serwisowych. Aplikację upraszcza fakt łatwego dozowania wprost z opakowania fabrycznego. MEGA LOCK FIX 4 to najnowszej generacji klej anaerobowy, który został stworzony do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych drobnozwojowych w metalowych instalacjach rurowych (pneumatycznych i hydraulicznych), oraz do uszczelniania metalowych części współosiowych. Produkt utwardza się po odcięciu dostępu powietrza, kiedy znajduje się między ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi, przez co zapobiega luzowaniu się połączeń, oraz wyciekom, spowodowanym obciążeniami udarowymi i drganiami.

 

ZASTOSOWANIE

MEGA LOCK FIX 4 stosuje się do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych drobnozwojowych,,w metalowych instalacjach rurowych (pneumatycznych i hydraulicznych), oraz do uszczelniania metalowych części współosiowych.
Sposób użycia
1. Należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnie przy pomocy TTP POWER JET DEGREASER.
2. Nanieść na śrubę taką ilość MEGA LOCK FIX 4, aby wypełnił wszystkie pracujące zwoje gwintu.
3. Połączyć elementy
Najbardziej Odpowiednie dla MEGA LOCK FIX 4  są wąskie szczeliny złącz (0,05 mm). Przy bardzo dużych rozmiarach gwintów mogą występować duże szczeliny, co będzie miało wpływ na szybkość utwardzania i wytrzymałość
Demontaż
1. Za pomocą standardowych narzędzi.

 

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, napisz do nas:

* Przepisz kod wersyfikacyjny
captcha