PRO PTFE OIL

Part No. PTO

NAJNOWSZEJ GENERACJI SMAR Z DODATKIEM PTFE

pro PTFE OIL jest przeźroczystym smarem na bazie wysokowartościowych olei mineralnych i mikrosfer PTFE (politetrafluoroetylen), które pracują jak dobrze przylegające i wypełniające kulki w łożysku tocznym tworząc na współpracujących częściach film smarujący. pro PTFE OIL charakteryzuje się najniższym współczynnikiem tarcia w stosunku do smarów na bazie grafitu, molibdenu czy silikonu. pro PTFE OIL zapewnia profesjonalne i unikalne smarowanie przy wysokich (300°C) i niskich (- 60°C) temperaturach. pro PTFE OIL nie wysycha, nie wytapia się, nie zamarza, jest odporny na wodę, nie ulega wypłukaniu, nie jest też nasiąkliwy. pro PTFE OIL posiada silne własności penetrujące, przenika przez rdzę i luzuje zapieczone elementy. pro PTFE OIL jest neutralny, odporny na korozję i ma właściwości ochronne. pro PTFE OIL zapobiega zużyciu współpracujących części i nadaje się zarówno do dużych obciążeń, jak i do precyzyjnych mechanizmów. pro PTFE OIL ma obojętny odczyn pH przez co nie uszkadza tworzyw sztucznych, metali, kauczuku. Dzięki swojej długotrwałej wydajności, pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. pro PTFE OIL ze względu na swoje antystatyczne właściwości, nie przyciąga kurzu i brudu.

 

Zastosowanie

PRZEMYSŁ - do efektywnego, długotrwałego i ekonomicznego smarowania wszystkich ruchomych części w: podajnikach rolkowych i szynowych, pompach elektrycznych, linach, przekładniach zębatych i łańcuchach, pompach zębatych, pompach zanurzeniowych (oś), łożyskach (walce, kulki), mechanizmach dźwigowych, windach, walcach, młotach pneumatycznych, urządzeniach tokarskich i frezerskich, kosiarkach do trawy, instrumentach precyzyjnych, maszynach włókienniczych, maszynach tłoczących i wybijających, maszynach do szycia, wytrząsaczach i przesiewaczach kruszyw i piasku, zagęszczaczach, szyberdachach, wrzecionach, betoniarkach, zaworach, zamkach, osiach, broni palnej, elektronarzędziach, urządzeniach w przemyśle drzewnym, metalowym, tworzyw sztucznych, drukarniach, górnictwie, ogrodnictwie, lotnictwie itp.
MOTORYZACJA - samochody, motocykle, rowery, maszyny rolnicze, transport wodny, transport kołowy,: smarowanie otwartych łańcuchów, prowadnice i zawiasy, okna i mechanizmy drzwiowe, prowadnice foteli, anteny, zamki, urządzenia pneumatyczne, maszyny do robót ziemnych, dźwigi, szyberdachy i mechanizmy na statkach, elementy ruchome i blokujące wahaczy, itp. pro PTFE OIL nadaje się doskonale do smarowania współpracujących części wykonanych zarówno z metalu, jak i plastiku, względnie kombinacji plastik/metal.

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, napisz do nas:

* Przepisz kod wersyfikacyjny
captcha