MEGA LOCK FIX 2

Part No. MFX2

NAJNOWSZEJ GENERACJI KLEJ ANAEROBOWY - PŁYNNY ELEMENT KONSTRUKCYJNY

Kleje anaerobowe MEGA LOCK FIX są to jednoskładnikowe płynne tworzywa sztuczne, które po odcięciu dopływu tlenu i w kontakcie z metalem utwardzają się trwale w wytrzymałą mechanicznie i odporną cieplnie masę. Płynne tworzywo anaerobowe przyczepia się do chropowatości powierzchni zewnętrznej łączonych elementów. Powstaje w ten sposób kształtowe połączenie odporne na uderzenia i wibracje, chroniące przed wodą, olejem, paliwami płynnymi, gazami, jak też innymi substancjami chemicznymi. Kleje MEGA LOCK FIX, zwane też "płynnym elementem konstrukcyjnym" są najnowocześniejszym sposobem na pewne uszczelnienie, zamocowanie lub zabezpieczenie metalowych części maszyn i podzespołów. Sprawdzają się jednakowo skutecznie w procesach produkcyjnych jak i w pracach serwisowych. Aplikację upraszcza fakt łatwego dozowania wprost z opakowania fabrycznego.
MEGA LOCK FIX 2 jest przeznaczony do blokowania łączników gwintowych. Jest szczególnie przydatny do zastosowań ciężkich, takich jak blokowanie nakrętek na śrubach dwustronnych w obudowach pomp i silników. Używany również na innych elementach złącznych, gdzie wymagana jest maksymalna wytrzymałość

 

ZASTOSOWANIE

MEGA LOCK FIX 2 to klej do zabezpieczania gwintów o bardzo dużej sile łączenia. MEGA LOCK FIX 2 jest przeznaczony do blokowania metalowych zapięć i w ten sposób zabezpiecza przed odkręcaniem podczas drgań oraz zapobiega wyciekom z gwintów. MEGA LOCK FIX 2 jest szczególnie odpowiedni dla większych gwintowanych zamków, np. szpilki, gdzie potrzebna jest maksymalna siła. Nie  zaleca  się  stosowania  produktu  w  środowisku,  gdzie występuje  czysty  tlen  lub  jego  wysokie  stężenie.  Nie powinno się stosować produktu w miejscach narażonych na działanie chloru lub innych mocnych utleniaczy.
Sposób użycia
1. Najlepszy  rezultat  uzyskuje  się  na  powierzchniach czystych i oczyszczonych z substancji smarnych.
2. Nanieść kilka kropel na śrubę i nakrętkę.
3. Aplikacja i docisk zgodnie z wymogami.
4. Przed użyciem wstrząsnąć.
5. Uważać, aby nie dotykać końcówka dyszy metalowej powierzchni,  ponieważ może  to  doprowadzić  do  zatkania przepustu.
Demontaż
1. Należy podgrzać śruby i nakrętki, następnie zdemontować na gorąco.

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, napisz do nas:

* Przepisz kod wersyfikacyjny
captcha